Balíme do porodnice

Blíží se ti “den D”? 

Tak je tento článek právě pro tebe :)

Je fajn mít tašku do porodnice připravenou s určitou rezervou. Většinou se doporučuje balit okolo 35. týdne. Málokdo má to štěstí a rodí přesně na termín a není zrovna příjemné balit s prvními kontrakcemi…

Je fakt, že je na internetu řada seznamů, co s sebou. Berte je jako orientační. Ani jeden z nich není dokonalý a proto doporučuji se vždy informovat u vybrané porodnice, co vyžaduje a co nabízí volně k dispozici. Dále se řiďte svou vlastní intuicí. Píši z vlastní zkušenosti dvou porodů v různých nemocnicích.

Věci si zabalte s rozmyslem a rozdělte na sekci porod, oddělení šestinedělí - maminka a miminko.

V každém případě, ale budete určitě potřebovat doklady a to těhotenskou průkazku, kartičku pojištěnce, občanský průkaz, oddací list nebo notářsky ověřený souhlas o určení otcovství, prohlášení o jménu miminka a pro zájemce - porodní plán (článek o porodním plánu připravujeme).

Doporučujeme přibalit také něco malého k jídlu a pití. Nemocniční strava není zrovna nic moc a nikdy nevíme, kdy přijde nějaká ta zásoba vhod.

Doporučení šťastné mamky

Co k porodu? Nějaké pohodlné triko nebo košili se snadným rozepínáním pro první kontakt s miminkem, přezůvky (vhodné i do vody), mobil a nabíječka (možnost hudby, prvního focení), masážní olej …

Mamince se doporučuje zabalit na oddělení šestinedělí kojící podprsenku (prsa se nalití mlékem, pořiďte si cca o 2 čísla větší, než je vaše běžná velikost), tampony do podprsenky/prsní vložky, přípravek na ošetření bradavek, noční košilku určenou pro kojící nebo se snadným rozepínáním vpředu, župan a teplé ponožky, vložky z buničiny/balení porodních vložek, jednorázové kalhotky ze síťoviny, volnější bavlněné kalhotky, ručník a osušku, hygienické a kosmetické potřeby - kartáček na zuby, pastu, sprchový gel z dubové kúry/gel pro intimní hygienu, šampon, jelení lůj, hřeben a další. Neměli bychom zapomenout na užívané léky, popřípadě vitamíny pro kojící matky. Někdo balí i vícevrstvý toaletní papír a nějaké čtivo.

Nezapomeňte na oblečení na cestu domů.

Věnujte však po porodu zvýšenou pozornost a péči o své intimní partie. Budou se snadněji hojit poporodní zranění. 

Nepoužívejte parfémy. Miminko potřebuje cítit vaši přirozenou vůni, kterou bude vyhledávat!

Během pobytu v nemocnici miminko využívá erární oblečení nemocnice a proto stačí přibalit jen oblečení na cestu domů (samozřejmě podle ročního období). Velikosti volte dle orientační váhy plodu na poslední kontrole, nejčastěji však velikost 56. 

Pro miminko si připravte z oblečení zejména body/košilku/kabátek, dupačky/tepláčky/polodupačky, čepičku, rukavičky a ponožky. Na cestu domů se může hodit i dečka a určitě autosedačka/vajíčko.

Do foroty můžete mít připravené jednorázové pleny (pro 3-6 kg, velikost 2, dle značky), bavlněné látkové pleny (krkání, blinkání), žínky/vlhké ubrousky na čištění zadečku, bavlněné osušky na koupání, potřeby na přebalování - jednorázové přebalovací podložky, krém/mast na opruzeniny a olejniček.

Přejeme co nejpříjemnější "den D".

Vaše Šťastná Mamka

Zpět do obchodu